W ofertach deweloperów przybywa drogich mieszkań. To wynik rosnącego zainteresowania kupujących.

Kwartalne analizy dotyczące sytuacji na największych rynkach deweloperskich już od dłuższego czasu mówiły o wzroście znaczenia droższych mieszkań. Rozbudowa oferty bardziej ekskluzywnych lokali przyspieszała wzrosty średniej ofertowej ceny mkw. mieszkań w wielu miastach - pisze "Rzeczpospolita".

Zwiększanie się rynkowego udziału luksusowych lokali to z pewnością bardzo ciekawe zjawisko. W II kw. 2016 r. mieszkania przynajmniej o 50 proc. droższe od rynkowej średniej stanowiły 1,5 proc. oferty deweloperów z sześciu metropolii. Analogiczny wynik obliczony dla I kw. 2019 r. to 3,4 proc. - przytacza dane dziennik "Rzeczpospolita".

Czym jest mieszkanie luksusowe? Odpowiedź jest trudna, bo wyznacznikiem nie może być cena. Bo tak samo "luksusowe" mieszkanie w Bielsku, Łodzi i Warszawie może kosztować od 6 do 13 tys. zł za mkw. A szybkie wzrosty cen nowych mieszkań na największych rynkach sprawiają, że swoista granica lokalowego luksusu przesuwa się w górę.

W ofercie PROFEO znajdują się ekskluzywne i luksusowe mieszkania deweloperskie oraz te, już wykończone i przygotowane na wynajem. Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i naszymi propozycjami.

źródło: "Rz"