Teoretycznie mieszkania kupujemy po to, by w nich zamieszkać. I rzeczywiście nadal w większości przypadków tak jest. Stale i dynamicznie rośnie jednak liczba osób, które kupują mieszkanie stricte pod wynajem. Dziś, gdy lokaty są mniej opłacalnym sposobem pomnażania kapitału, to doskonała alternatywa i sposób na zwiększanie dochodów i majątku.

Na takim rozwiązaniu korzystają z resztą dwie strony - właściciel i wynajmujący. Ten pierwszy zarabia i pomnaża kapitał. Jeśli mieszkanie wziął na kredyt, to w najgorszym wypadku wyjdzie na zero w kwestii finansów, ale każdego roku przybliżać będzie się do spłaty kredytu, a więc posiadania mieszkania nie obciążonego hipoteką.

Korzystają na tym również wynajmujący, czyli często ci, których zwyczajnie na własne mieszkanie nie stać. Z drugiej strony nawet ci, których na nie stać... wolą często je wynająć niż kupić. Wszystko z czysto praktycznych względów. Dzisiejsze tempo życia wymaga od nas większej mobilności i elastyczności. Znacznie więcej czasu spędzamy poza domem. Obiady jemy na mieście, a po pracy chodzimy do kina czy korzystamy z innych rozrywek. Nie potrzebujemy dużej przestrzeni do życia, ale wygody. To jeden z powodów, dla którego wiele osób woli zachować niezależność. Jak zapowiadają analitycy, trend ten będzie przybierał na sile. Do tego dochodzą jeszcze osoby, które po prostu nie mają zdolności kredytowej i póki co, kupić swojego M po prostu nie są w stanie.

Inwestowanie w mieszkania pod wynajem jest zdecydowanie opłacalne. Prym wiodą mieszkania dwupokojowe, bo to tych sprzedaje i wynajmuje się najwięcej. W większych miastach, warto również wziąć pod uwagę studentów, jako grupę chętnie i licznie wynajmującą mieszkania.

Zanim jednak rozpoczniemy inwestowanie w mieszkania pod wynajem, warto zwrócić się do specjalistów. W PROFEO pomożemy Ci nie tylko wybrać odpowiednią nieruchomość, ale także policzyć, ile i w jakim czasie na niej zarobisz, a także wynająć ją, by inwestycja jak najszybciej zaczęła przynosić Ci oczekiwane zyski.